Často se používá více odstínů namísto jedné barvy. Ale nic není pevně dané, záleží, co se více hodí do vybraného interiéru. Finální úprava s tzv. antik efektem se dotváří pomocí vosků.

  • 1. vrstva kulatým štětcem s přiznanými tahy pomocí světlého odstínu jako základ.
  • 2. po úplném zaschnutí (30 až 40 min) je možné aplikovat další odlišnou kontrastní barvu, kterou překryjeme jen určité části nebo i celý povrch. V tomto případě Graphite a Emperor’s Silk
  • 3. přebrousíme brusným papírem se zrnem 180 až 250 podle množství barvy, kterou chceme odstranit. Probroušení na různých úrovních odstraní přebytky nebo nepravidelnosti podkladu naneseného štětcem a zároveň zvýrazní kontrasty barev nebo nepravidelnosti nanášené štětcem. V případě reliéfů a hran bude tento barevný kontrast ještě viditelnější a dodá finální úpravě proměnlivost a variabilitu. Při klasickém stylu se upřednostňuje finální úprava voskem před lakem. Pro bílý patinovaný vzhled je velmi vhodné použít bílý vosk White wax (tmavé odstíny). Pro antik vzhled tmavý vosk Dark wax a pro temný ostřejší kontrast černý vosk Black wax (vhodný pro studenější odstíny).