Laky a lepidla

Home / Laky a lepidla

Laky, lepidla a ostatní povrchová úprava

popraskaný vzhled, lakování, zlacení foliemi, decoupage a image transfer lak

Vedle jedinečných a velice všestranných dekorativních barev Chalk Paint™, Annie Sloan vyvinula celou řadu produktů, které vám pomohou rychle a snadno dosáhnout skvělých výsledků.

Mezi základní produkty určené k povrchové úpravě patří popraskaný vzhled, lakování, zlacení foliemi, decoupage a image transfer lak – vše, co potřebujete, abyste se stali dekorativním malířem či designerem.

Chalk Paint™ Lacquer

Nové laky z produkce Annie Sloan jsou vyvinuty speciálně pro barvy Chalk Paint™. Zabezpečují spolehlivou a trvanlivou ochranu natřených povrchů. Lak je vhodný do interiéru i do exteriéru, navíc obsahuje UV filtr, který zajistí, aby barvy na slunci nevybledly. Speciální úprava laku zajistí, že časem nezežloutne. Vybírejte v matném nebo lesklém provedení.

Orientační vydatnost 19 m2 v jedné vrstvě. Pro dokonalou ochranu doporučujeme nanést dvě tenké vrstvy s odstupem 24 hodin. Nátěr musí být před lakováním dokonale suchý. Pro nanášení použijte hladký pěnový váleček nebo plochý syntetický štětec. Více informací a postup najdete zde.

Perleťová glazura

Perleťová glazura je vodou ředitelný dekorační nátěr odrážející světlo, který je vhodný pro použití v interiéru na nábytek, stěny a podlahy – ať už jsou malované, natřené, nebo bez nátěru.

Perleťová glazura zajistí úžasnou, lesklou povrchovou úpravu podobnou laku. Každá plechovka vystačí na nátěr přibližně 6 m². Vydatnost glazury je až 24 m² na 1 litr.

Image transfer

Lak je skvělým flexibilním přenosovým médiem, které Vám umožní otisknout jakýkoli vzor na různé materiály, jako jsou dřevo, papír, plátno, keramika, kov, sklo a svíčky.

Jeho použití usnadňuje přenos tisku a kopií z laserových tiskáren, novinových článků nebo obrázků. Lepidlo je ředitelné vodou. Jednotlivé vrstvy se nanášejí jednoduše a schnou velmi rychle. Je ho také možné použít na dekupáž. Po zaschnutí vytvoří hezký, jemně matný povrch.

Brusné houbičky

Brusné houbičky Annie Sloan v ideální kombinaci na všechny potřebné styly patiny, omyvatelné a recyklovatelné.

Balení obsahuje 3 různé houbičky různé zrnitosti: červená je jemná pro velmi hladký povrch. Pro efekt jemně ošoupaného shabby chic stylu použijete zelenou, středně hrubou houbičku a pro rustikální venkovský styl vám skvěle pomůže modrá nejhrubší houbička.

Krakelovací sada

Dvousložkovou krakelovací sadou dosáhnete efektu popraskaného povrchu.

Popraskaný efekt dodá předmětem starý, rozedraný a zároveň velmi žádaný vintage vzhled!

Velikost prasklin se dá ovlivňovat tloušťkou vrstvy vrchního přípravku (2.krok – Top Coat). Čím tenčí vrstva, tím menší praskliny. Na zvýraznění prasklin můžete použít tmavý nebo černý vosk od Annie Sloan. Sada obsahuje 150 ml spodního nátěru a 150 ml vrchního nátěru.zde.

Metalické folie

Metalické plátky jsou určeny na pozlacování různých povrchů (sklo, dřevo, korek, kov, porcelán, terakota). Vhodné i pro dekupáž a bytovou dekoraci.

Folie jsou ve třech odstínech. Zlatá, která je někdy označovaná jako „holandské zlato“, zbavuje lesku, tak případně naneste vrstvu Annie Sloan světlého vosku přes pozlacený povrch.Hliník list je také známý jako „imitace silver“.

Chcete-li, aby to vypadalo jako vintage stříbro, naneste tenkou vrstvu Annie Sloan tmavého nebo černého vosku. A měděná, kterou spolu s tyrkysovými odstíny vytvoříte např. efekt oxidace kovu, tzv. měděnku.

Gold size

Lepidlo je na bázi vody a má tu výhodu, že zůstane lepkavé, když je suché, takže je ideální pro rychlé a snadné použití buď bronzového prášku nebo metalické fólie.

Lepidlo se nanese na předmět a nechá se zaschnout. Poté přiložíte metalickou folii a suchými štětcem lehce přitlačíte na místa, kde bylo naneseno lepidlo.