Laky a lepidla

Home / Laky a lepidla

Laky, lepidla a ostatní povrchová úprava

popraskaný vzhled, lakování, zlacení foliemi, decoupage a image transfer lak

Vedle jedinečných a velice všestranných dekorativních barev Chalk Paint™, Annie Sloan vyvinula celou řadu produktů, které vám pomohou rychle a snadno dosáhnout skvělých výsledků.

Mezi ně patří popraskaný vzhled, lakování, zlacení foliemi, decoupage a image transfer lak – vše, co potřebujete, abyste se stali dekorativním malířem či designerem.

Matný Lak Annie Sloan™

Annie Sloan Matt Lacquer je lak určen na ochranu barvy Chalk Paint™, primárně doporučený na dřevěné nebo betonové podlahy. Samozřejmě je ho možné použít i na nábytek.

Má vysokou odolnost a je určen na velmi namáhané plochy. Je alternativou k vosku, použitelný zejména na vrchní desky stolu, dvířka kuchyňské linky apod. Je to transparentní matný lak s velmi jemným leskem. Litr vystačí cca na pokrytí 12 m2 plochy. Vydatnost se ale může lišit v závislosti na nasákavosti materiálu.

Nedoporučujeme používat na povrchy trvale vystaveny zvýšené vlhkosti jako například koupelny. Lak je na vodní bázi. Doporučujeme nanášet štětcem nebo válečkem ve 2 tenkých vrstvách. Pokud nanesete příliš velké množství, odstín barvy může zežloutnout!

Gold size

Lepidlo je na bázi vody a má tu výhodu, že zůstane lepkavé, když je suché, takže je ideální pro rychlé a snadné použití buď bronzového prášku nebo metalické fólie.

Lepidlo se nanese na předmět a nechá se zaschnout. Poté přiložíte metalickou folii a suchými štětcem lehce přitlačíte na místa, kde bylo naneseno lepidlo.

Image transfer

Lak je skvělým flexibilním přenosovým médiem, které Vám umožní otisknout jakýkoli vzor na různé materiály, jako jsou dřevo, papír, plátno, keramika, kov, sklo a svíčky.

Jeho použití usnadňuje přenos tisku a kopií z laserových tiskáren, novinových článků nebo obrázků. Lepidlo je ředitelné vodou. Jednotlivé vrstvy se nanášejí jednoduše a schnou velmi rychle. Je ho také možné použít na dekupáž. Po zaschnutí vytvoří hezký, jemně matný povrch.

Brusné houbičky

Brusné houbičky Annie Sloan v ideální kombinaci na všechny potřebné styly patiny, omyvatelné a recyklovatelné.

Balení obsahuje 3 různé houbičky různé zrnitosti: červená je jemná pro velmi hladký povrch. Pro efekt jemně ošoupaného shabby chic stylu použijete zelenou, středně hrubou houbičku a pro rustikální venkovský styl vám skvěle pomůže modrá nejhrubší houbička.

Krakelovací sada

Dvousložkovou krakelovací sadou dosáhnete efektu popraskaného povrchu.

Popraskaný efekt dodá předmětem starý, rozedraný a zároveň velmi žádaný vintage vzhled!

Velikost prasklin se dá ovlivňovat tloušťkou vrstvy vrchního přípravku (2.krok – Top Coat). Čím tenčí vrstva, tím menší praskliny. Na zvýraznění prasklin můžete použít tmavý nebo černý vosk od Annie Sloan. Sada obsahuje 150 ml spodního nátěru a 150 ml vrchního nátěru.zde.

Metalické folie

Metalické plátky jsou určeny na pozlacování různých povrchů (sklo, dřevo, korek, kov, porcelán, terakota). Vhodné i pro dekupáž a bytovou dekoraci.

Folie jsou ve třech odstínech. Zlatá, která je někdy označovaná jako „holandské zlato“, zbavuje lesku, tak případně naneste vrstvu Annie Sloan světlého vosku přes pozlacený povrch.Hliník list je také známý jako „imitace silver“.

Chcete-li, aby to vypadalo jako vintage stříbro, naneste tenkou vrstvu Annie Sloan tmavého nebo černého vosku. A měděná, kterou spolu s tyrkysovými odstíny vytvoříte např. efekt oxidace kovu, tzv. měděnku.